Promocja
Przy zakupie 10 zabiegów otrzymasz 10% rabatu!
Kinezyterapia
Kinezyterapia (gr. kinesis – ruch) – leczenie ruchem, gimnastyka lecznicza. Podstawą tej dziedziny fizjoterapii są ćwiczenia ruchowe. Ruch staje się środkiem leczniczym, mającym wpływ na cały organizm. Zadaniem kinezyterapii jest maksymalne usunięcie niesprawności fizycznej i przygotowanie do dalszej rehabilitacji, np. społecznej. Kinezyterapia dzieli się na miejscową i ogólną. Miejscowa – dotyczy bezpośrednio narządu zmienionego chorobowo, składają się na nią: ćwiczenia bierne – wykonywane przez kinezyterapeutę lub aparat CPM (Continuous Passive Motion – ciągły bierny ruch) bez czynnego udziału chorego; ćwiczenia izometryczne – czynne napinanie mięśni bez zmiany ich długości; ćwiczenia czynno-bierne – ruch wykonywany jest biernie natomiast pacjent czynnie rozluźnia mięśnie; ćwiczenia samowspomagane – pacjent siłą mięśni kończyny zdrowej wspomaga pracę osłabionych mięśni; ćwiczenia w odciążeniu – wykonywanie ruchu przy odciążeniu przez terapeutę ćwiczonego odcinka ciała; ćwiczenia czynne; wyciągi; ćwiczenia synergistyczne – pacjent siłą mięśni kończyny zdrowej wspomaga pracę osłabionych mięśni; ćwiczenia oddechowe. Ogólna – składa się z ćwiczeń części ciała nieobjętych chorobą: ćwiczenia ogólnokondycyjne; ćwiczenia gimnastyki porannej; ćwiczenia w wodzie; sport inwalidów. Kinezyterapia stosowana jest w schorzeniach i dysfunkcjach narządu ruchu, w zespołach bólowych kręgosłupa, po zabiegach operacyjnych, po udarach mózgu, po zawale serca, a także w okresie ciąży jako przygotowanie do porodu.
Ćwiczenia na rowerze stacjonarnym
Należy zwrócić uwagę na kolejną dużą zaletę ćwiczeń na rowerze treningowym – podczas treningów jesteś w stanie monitorować na bieżąco pracę serca, dzięki temu wiesz jak bardzo musisz zintensyfikować trening, by osiągnąć tętno oznaczające wejście w strefę spalania tłuszczu. Warto sprawdzić przy jakim pulsie wchodzimy w strefę spalania tłuszczu. W tym celu zalecamy przeczytanie naszego poprzedniego artykuły, który można znaleźć tutaj. Ćwiczenie na rowerze treningowym, to także znakomite rozwiązanie dla osób borykających się z problemami kolan. Cała waga użytkownika jest przerzucona na sam rower, dlatego ćwiczenie na nim nie powoduje zwiększonego nacisku na stawy czy plecy.
Legnica - Instytut Zdrowia Rehabilitacja Gabinet Fizykoterapii - Alicja Skuza 2013-2024
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
klikos.pl